Idealny blender do Twojej kuchni

Przygotowując wyposażenie domu, musimy między innymi zadbać o urządzenia, które będą z nami pracować w naszej kuchni. Jak się okazuje, możliwości dostajemy bardzo wiele i wyłącznie od nas będzie zależeć, na co się zdecydujemy.

Sprzęty do domu jakie możemy obecnie kupić to naprawdę doskonałe urządzenia. Każdy kto się na nie zdecyduje może liczyć na perfekcyjną jakość oraz praktyczność takich urządzeń. To również ma duże znaczenie - skoro kupujemy jakieś akcesoria do domu to z zasady chcemy, by nam one dobrze służyły. Wśród tych produktów, które wiele osób obecnie decyduje się kupić znajdują się między innymi blendery. Warto wiedzieć, co obecnie mamy w sprzedaży i na jaki sprzęt możemy sobie pozwolić. Liczymy na to, że nasz artykuł stanie się dla Was formą podpowiedzi, dzięki której łatwiej Wam będzie zdecydować się na najlepszy blender. Co więc należy brać pod uwagę?

 

Jak skonstruowane jest urządzenie?

Dostępne na rynku blendery to sprzęty, które charakteryzują się przygotowaniem w dwóch różnych formach. Można je podzielić na urządzenia ręczne oraz kielichowe i to podstawowa kwestia, którą trzeba sobie przy wyborze rozważyć – który wybrać?

 

Blender ręczny - specyfika

Blender ręczny to mobilne urządzenie z końcówką, którą będzie można umieścić w dowolnym pojemniku, w jakim będziemy chcieli potrawy przygotowywać. Z tego względu jest to element wygodny, ponieważ nie musimy zagospodarowywać na niego większej przestrzeni w kuchni.

 

 

Oferta blenderów w sklepie sokowo.pl

 

 

Blender kielichowy - specyfika

To urządzenie, które ma charakter stały i składa się z dużego kielicha, na dnie którego znajdują się noże odpowiadające za rozdrabnianie produktów. Tutaj nie mamy innej możliwości niż praca w tym kielichu, jaki został do takiego urządzenia dołączony. Natomiast urządzenie będzie pracować nawet jak je zostawimy i będziemy obok robili coś innego. Natomiast ręczny blender należy cały czas trzymać i nadzorować jego pracę.

 

Moc urządzenia

Kluczowa sprawa, gdy wybieramy mikser czy blender to znalezienie takiego sprzętu, którego moc będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom. Im większa moc tym wydajniejsza będzie praca sprzętu. Oprócz tego urządzenie łatwiej będzie pracować nawet na bardzo twardych składnikach, dlatego warto tę kwestię wziąć pod uwagę. W przypadku blenderów ręczne urządzenia mają moc mniejszą niż urządzenia kielichowe. Jeśli szukamy sprzętu ręcznego znajdziemy takie z mocą od 200 do 900 W. Jednak kupowanie takiej małej mocy nie ma sensu, dobry sprzęt zaczyna się od mocy 500W. Wtedy już w miarę będzie sobie radził z twardszymi składnikami. Jeśli chodzi o urządzenia kielichowe powszechnie dostajemy sprzęty, które charakteryzują się bardzo dużą mocą nawet około 1500 czy 2000W. To już rzeczywiście duża moc i taki element właściwie poradzi sobie z każdym składnikiem, jaki w tym blenderze będzie się znajdował. Dlatego wydajność kielichowych blenderów w tym względzie jest większa.

 

 

jaki blender wybrać

 

Dodatkowe elementy do sprzętu

Na pewno trzeba zwracać uwagę na to jakie dodatki producent dla nas przygotował. W przypadku ręcznego blendera często tych elementów dołączonych do sprzętu jest sporo. Może być poza ostrzami również końcówka do ubijania czy jakieś inne dodatki, które sprawią, że będzie można wykorzystać sprzęt do różnych prac. Jako, że blender kielichowy składa się właśnie z tego kielicha, w którym ostrza są już na stałe, nie ma tam możliwości tego zmienić i tym samym po prostu konieczne będzie pracowanie wyłącznie na tych ostrzach.

 

Regulowanie obrotów

Warto takie zwracać uwagę na te kwestie, które sprawią, że sami będziemy decydować o tym, jak ten sprzęt będzie pracował. Chodzi właśnie o regulację obrotów w trakcie pracy takiego urządzenia. Regulacja prędkości sprawi, że będzie można ją dopasować do charakteru obrabianego produktu. Tym samym uda nam się wykorzystać sprzęt nieco lepiej do konkretnych produktów. Mówiąc o obrotach warto wspomnieć, jak te urządzenia są zróżnicowane. Okazuje się bowiem, że sprzęt kielichowy, mający większą moc wykonuje ich oczywiście dużo więcej. Może on dosięgnąć nawet do 20 tysięcy obrotów na minutę. Ręczne urządzenia mają często więcej opcji regulacji, ale również ten maksymalny poziom obrotów jest oczywiście niższy.

 

Który blender wybrać?

Nie da się jednoznacznie powiedzieć, jakie urządzenie będzie lepsze i na co powinniśmy się decydować. Każdy sprzęt ma bowiem swoje plusy i minusy oraz swoją charakterystykę. Ostateczna decyzja zależy wyłącznie od osoby, która będzie z takiego sprzętu korzystać - to ona musi rozważyć, co jej będzie bardziej odpowiadało i jaki sprzęt sprawdzi się w jej kuchni. Na pewno warto zainwestować w dobry blender, ponieważ dzięki temu sprzęt od strony praktycznej sprawdzi się świetnie i będzie w stanie dłuższy czas służyć nam w kuchni. Markowe blendery można znaleźć np. w sklepie internetowym sokowo.pl. Nie ma sensu kupować najtańszych urządzeń, ponieważ skończy się to tylko szybką awarią urządzenia i konieczna będzie wymiana na lepszy model.

 

Dobra rada

Jak łatwo rozłupać kokos? Włóż orzech na kilka minut do rozgrzanego piekarnika. Po lekkim ostudzeniu połóż go na desce i uderzaj tłuczkiem do mięsa, zwiększając siłę do momentu pęknięcia na pół.

Polecane

Idealny blender do Twojej kuchni

Idealny blender do Twojej kuchni

Przygotowując wyposażenie domu, musimy między innymi...

Kubki z porcelany - jaki komplet wybrać na prezent świąteczny?

Kubki z porcelany - jaki komplet wybrać na prezent...

Komplet porcelanowych kubków może być idealnym...

Dania rybne – za co tak je kochamy? Jak je urozmaicić, by oprzeć się nudzie?

Dania rybne – za co tak je kochamy? Jak je urozmaicić, by...

Na co dzień na naszych stołach królują raczej dania...

Talerze porcelanowe – zastawa obiadowa z klasą

Talerze porcelanowe – zastawa obiadowa z klasą

Porcelanowa zastawa obiadowa od zawsze gości w prawie...