Dieta pudełkowa: nr 1 na liście

Dieta pudełkowa w ostatnich czasach odsunęła na drugi plan wszystkie inne diety. Bardzo pochlebnie wypowiadają się o niej znani sportowcy, celebryci, ludzie mediów i biznesu. Jakim to zaletom catering dietetyczny zawdzięcza swoją oszałamiającą popularność?

„To na jedzeniu pudełek polega czy jak?”

Zanim przejdziemy do wyszczególnienia argumentów przemawiających za stosowaniem diety pudełkowej, wyjaśnijmy, czym ona jest. Sama nazwa może wydać się osobom niewtajemniczonym nieco dziwaczna. Piszący te słowa miał kiedyś okazję usłyszeć z ust znajomego następujące pytanie: „Jaka? Pudełkowa? To na jedzeniu pudełek polega czy jak?”. Czytelników, którym intuicja podpowiada to samo, chciałbym uspokoić i zapewnić, że nie – dieta pudełkowa bynajmniej nie polega na konsumowaniu pudełek. Ani plastikowych, ani jakichkolwiek innych. Zawdzięcza im wprawdzie swoją nazwę, ale opiera się na składnikach dużo bardziej wartościowych pod względem odżywczym.

 

Czym jest dieta pudełkowa?

Plastikowe opakowania rozsyłanych drogą cateringową dań raczej nie nadają się, w przeciwieństwie do tych ostatnich, do konsumpcji. Ich zawartość jednak – to już co innego. Od nas, klientów, zależy, co będzie się na nią składało. Objętość oraz skład potraw powinny być podyktowane zaleceniami dietetyka, do którego przed wdrożeniem diety pudełkowej w życie powinniśmy się zgłosić (można ten krok pominąć, jeśli dysponujemy stosowną wiedzą dietetyczną bądź też nie zależy nam szczególnie na szybkim i efektywnym odchudzeniu się). Jeśli jesteś uczulona bądź uczulony na gluten czy np. laktozę – również dla ciebie firmy cateringowe mają do zaoferowania niejeden wariant dietetyczny. Osoby cierpiące na cukrzycę lub też jakąkolwiek alergię na określone produkty spożywcze – także mogą korzystać z usług firm cateringowych. W ofercie tych ostatnich mieści się najczęściej szeroka gama rozmaitych opcji żywieniowych do wyboru. Jest w czym wybierać. Klienci na ogół decydują się na 5 zbilansowanych posiłków dziennie – zgodnie z powszechnie znaną zasadą, w myśl której lepiej jeść częściej, ale mniej, niż więcej i rzadziej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o szczegółach dostępnych diet, zajrzyj na https://cateromarket.pl/.

 

Dlaczego warto zastosować dietę pudełkową?

Z tych samych powodów, dla których wybierasz auto zamiast pieszej wędrówki czy też metro zamiast autobusu – dieta pudełkowa pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Uchyla konieczność chodzenia po sklepach spożywczych, przygotowywania sobie samodzielnie posiłków, mycia naczyń… Jest poza tym o wiele zdrowsza niż przeciętny jadłospis, nieuwzględniający w dostatecznym stopniu ani zapotrzebowania kalorycznego konkretnej osoby, ani jej potrzeb żywieniowych, ani też ryzyka związanego ze spożywaniem wysokokalorycznych i tłustych pokarmów. Jest niezwykle skutecznym sposobem na walkę z otyłością, pomaga osiągnąć szczupłą, atrakcyjną sylwetkę. Nie bez kozery zdecydowały się na nią już tysiące Polaków. Firmy oferujące catering dietetyczny mnożą się szybciej niż grzyby po deszczu – np. w Sopocie jest ich już ok. 40! Najwyższa pora, abyś i ty skusił/a się na dietę pudełkową – z całą pewnością nie pożałujesz.

 

Dobra rada

Jak łatwo rozłupać kokos? Włóż orzech na kilka minut do rozgrzanego piekarnika. Po lekkim ostudzeniu połóż go na desce i uderzaj tłuczkiem do mięsa, zwiększając siłę do momentu pęknięcia na pół.

Polecane

Idealny blender do Twojej kuchni

Idealny blender do Twojej kuchni

Przygotowując wyposażenie domu, musimy między innymi...

Kubki z porcelany - jaki komplet wybrać na prezent świąteczny?

Kubki z porcelany - jaki komplet wybrać na prezent...

Komplet porcelanowych kubków może być idealnym...

Dania rybne – za co tak je kochamy? Jak je urozmaicić, by oprzeć się nudzie?

Dania rybne – za co tak je kochamy? Jak je urozmaicić, by...

Na co dzień na naszych stołach królują raczej dania...

Talerze porcelanowe – zastawa obiadowa z klasą

Talerze porcelanowe – zastawa obiadowa z klasą

Porcelanowa zastawa obiadowa od zawsze gości w prawie...