Zielona herbata i jej właściwości

Zielona herbata to napój, który nie tylko wyśmienicie smakuje, ale posiada również mnóstwo właściwości, które wspomagają pracę naszego organizmu i pomagają nam w niwelowaniu różnych schorzeń.

Zasady zbioru oraz przygotowania liści zielonej herbaty są niezwykle restrykcyjne, a  wszystko po to, by nie utraciły one zbyt wielu drogocennych dla nas substancji. Nie ma się jednak czemu dziwić, bo naukowcy cały czas odkrywają coraz to nowe zalety regularnego spożywania tego wyjątkowego napoju.

 

 

Zielona herbata a zdrowie

 

Odpowiednio przygotowana zielona herbata, wypijana regularnie, ma cudowny wpływ na nasze zdrowie. Jednym z największym odkryć była wiadomość, iż napar ten posiada właściwości antynowotworowe. Substancje zawarte w zielonej herbacie chronią bowiem nasze DNA przed działaniem czynników doprowadzających do rozwoju choroby nowotworowej w naszym organizmie.

 

Naukowcy uważają również, że kilka filiżanek zielonej herbaty dziennie może przedłużyć nasze życie nawet o 3 lata. Poza tym może ona również chronić nasz mózg przez skutkami starzenia się organizmu, do których należy między innymi choroba Alzheimera.

 

Zielona herbata działa też pozytywnie na pracę naszego układu krwionośnego i pokarmowego. Flawonoidy, które znajdują się w naparze, wzmacniają nasze naczynia krwionośne i zmniejszają ryzyko powstania zakrzepów. Oprócz tego napar z zielonej herbaty eliminuje bakterie rozwijające się w układzie pokarmowym i wzmaga produkcję soków trawiennych.

 

 

Zielona herbata a uroda

 

Dla wielu osób, tak samo jak walory zdrowotne, niezwykle istotne są również kwestie wpływu zielonej herbaty na nasz wygląd. Nie bez powodu producenci kosmetyków chętnie sięgają po wyciągi z jej liści, ponieważ doskonale wpływa na kondycję naszej skóry i opóźnia procesy jej starzenia się.

 

Zielona herbata w postaci naparu może natomiast zapobiec powstawaniu znienawidzonego przez kobiety cellulitu. Działa moczopędnie, przez co niwelowane są obrzęki, a także umożliwia usunięcie z naszego organizmu wielu toksyn.

 

Bez wątpienia jednak, dla sporego grona osób, najważniejszą zaletą picia zielonej herbaty jest to, iż wspomaga ona proces odchudzania. Skutecznie przyspiesza bowiem metabolizm naszego organizmu oraz pomaga pozbyć się z niego niepotrzebnych produktów, powstałych w wyniku przemiany materii.

 

Dobra rada

Dieta na energię Jeśli chcesz mieć więcej energii, wprowadź do swojej diety miód, czosnek, papryczki chili, awokado, jagody, borówki, migdały i pestki dyni. Sięgnij również po gorzką czekoladę.

Polecane

Kasza jaglana dobra na wszystko

Kasza jaglana dobra na wszystko

Popularność kaszy jaglanej wciąż rośnie. O ile jeszcze...

Dieta pudełkowa – prawdopodobnie jedna z najskuteczniejszych diet naszych czasów

Dieta pudełkowa – prawdopodobnie jedna z...

Wielu producentów suplementów zapewnia o istnieniu...

Czy warto stosować terapię ziołową w walce z cukrzycą?

Czy warto stosować terapię ziołową w walce z cukrzycą?

Cukrzyca zbiera swoje żniwo w każdym przedziale wiekowym....