Zalety cateringu dietetycznego, które warto rozważyć

Catering dietetyczny spotyka się z różnorodnymi opiniami. Dla jednych to tylko i wyłącznie moda oraz kaprys. Dla drugich korzystne rozwiązanie w utrzymaniu prawidłowej sylwetki oraz zdrowego trybu życia. Tak naprawdę jednak catering dietetyczny ma praktycznie same zalety. Poznajmy je!

Żywienie na co dzień – „nie” dla leniuszków!

 

Nierzadko można spotkać się z opinią, że dieta pudełkowa, czyli posiłki dostarczane każdego dnia do domu, to opcja dla leniwych. Bądź też rozleniwia tych, którzy nagle mają więcej czasu i „zapominają”, jak się gotuje. Bądźmy jednak realistami. Dziś mało kto ma czas na to, by samodzielnie wszystko kupić i przygotować. A jeśli już się udaje codzienne gotowanie, to niestety daleko mu do jadłospisu w 100% zdrowego, wartościowego i oferującego tylko tyle kalorii, ile potrzebuje organizm.

 

Posiłki, których nie trzeba przyrządzać samemu, nie sprawią nagle, że odechce nam się gotować. Wręcz przeciwnie! To szansa na poznanie nowych smaków oraz produktów, które dotychczas omijaliśmy ze względu na walory smakowe czy zapachowe. Jeśli zostaną odpowiednio przyrządzone i doprawione, mogą nam się wydać wyśmienite. Widząc, co ostatecznie ląduje na naszych talerzach, uczymy się, jakiej objętości powinny być nasze posiłki. Wiemy, których składników można zjeść więcej, a jakie należy ograniczyć. Dieta pudełkowa to wbrew pozorom nauka zdrowego żywienia!

 

Wystarczy wybrać dietę dostosowaną do własnych potrzeb – optymalną, o ograniczonej liczbie kalorii, wykluczającą owoce morza... Takie propozycje znajdziemy chociażby w EatZone.pl. Zamawiamy i gotowe!

 

 

Pomoc zapracowanym

 

Pracujemy coraz więcej, bo zmuszają nas do tego warunki życiowe. Zarówno jedzenie, opłaty, jak i inne koszty rosną nieproporcjonalnie w stosunku do naszego wynagrodzenia. Podejmujemy prace dodatkowe albo drugi etat, a gdy próbujemy rozkręcić własną firmę, tym bardziej nasz czas znacznie się uszczupla. Praca zmianowa, raz dłużej, a raz krócej. To wszystko sprawia, że powstaje kolosalny problem z jedzeniem o regularnych porach, a do tego wartościowych posiłków.

 

Z pomocą przychodzi właśnie catering dietetyczny. W pracy trudno ugotować obiad, a na nocną zmianę już kompletnie nie wiemy, co powinniśmy wziąć do jedzenia. Alternatywa w postaci diety pudełkowej rozwiązuje te problemy. Mamy gotowe posiłki, szczelnie zapakowane, a cały jadłospis to dieta dopasowana do naszych potrzeb. Zaczynamy więc jeść regularnie, zdrowo, nasza praca jest bardziej efektywną, a my czujemy się wprost doskonale.

 

Catering dietetyczny to pomysł na żywienie, który zdecydowanie deklasuje rywali. Rozważmy tę propozycję!

 

Dobra rada

Jak zahamować apetyt? Za każdym razem, gdy poczujesz głód między posiłkami, wypij szklankę wody. Zaleca się picie co najmniej 8 szklanek dziennie.

Polecane

Dieta kopenhaska: na czym polega?

Dieta kopenhaska: na czym polega?

Poznaj zasady sprawdzonej przez tysiące ludzi na całym...

Wyciskarka czy sokowirówka? Co wybrać?

Wyciskarka czy sokowirówka? Co wybrać?

Świeży, własnoręcznie przygotowany sok, to bogactwo smaku...

Idealny blender do Twojej kuchni

Idealny blender do Twojej kuchni

Przygotowując wyposażenie domu, musimy między innymi...

Grill – kulinarna sztuka dla każdego

Grill – kulinarna sztuka dla każdego

Wspólne biesiadowanie w gronie rodziny i przyjaciół to z...